8 Ekim 2009 Perşembe

doğa için çal

İstedim ki sizin de yüzünüz gülsün,içiniz sıcacık sevgiyle,umutla dolsun,şu bağlantısını verdiğim şarkıyı dinler dinlemez :)

Ağaçlar.net (http://www.agaclar.net/ ) severek izlediğim,bilimsel birçok veriye kolayca ulaştığım bir site.Harika çalışmalarını CNN anlatmış:

Agaclar.net'ten Fırat Çavaş, doğdukları iller farklı, yaşadıkları mekanlar farklı, zevkleri, yaşama bakış açıları farklı 45 müzisyeni, varolan gerçekleri bir kez daha hatırlatmak için bir araya getirdi: "Doğa için çal!" adı verilen projeyle ortaya bakın nasıl bir sonuç çıktı...

http://vimeo.com/6902099

Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş...
Farkındalıklı bilinçlilik ''artık sesin sadece yakınlara değil,uzaklara da duyurulması gerekliliğinin'' altını çok keyifli bir biçimde çizivermiş bizler adına da...Ellerine sağlık emeği geçen herkese.Doğayı ve sağlığımızı tehdit eden herşeyle mücadele halindeyiz.GDO'lar,plastik poşetler,BPA,BT toksin,suların ticarileştirilmesi,Monsanto ve türevleri ne yazık ki çirkinlikler saymakla bitmiyor...

Güzel olan ise öğrenilmiş yalan GERÇEKLİĞİN farkına varmaya başladı...Ezber bozuluyor...

SİZ ONU UMURSAMAZ İSENİZ,DOĞA SİZİ HİÇ UMURSAMAZ...

Bu güzel çalışmayı herkesle paylaşalım mı dostlar?Sesin uzaklara varması,hoyrat ellerde perişan biricik dünyamızın tüm güzel dağlarında ovalarında yankılanması,katılaşmış yürekleri dahi bir nebze olsun yumuşatıp ılıtması,barışın güçlenmesi adına...

Sevgiyle kalın
Yeşim Güriş
( sessizce kopyalayıp yapıştırdım, arkadaşım güzelce anlatmış, maksat daha çok göze kulağa ulaşsın )

4 yorum:

 1. Şarkı çok güzel de benim bi derdim var.Herkes pembe domates yiyor biz seyrediyoruz.Eşime halden bi araştır dedim ama ümitli değilim.Bizim sebzelerGaziantep) genellikle Adana'dan gelir.Malum sera-ilaç-hormon üçlüsü.Allah sonumuzu hayır etsin.

  YanıtlayınSil
 2. Siz de üye olun pembe domates ağına. Yetiştirmesi pek keyiflidir. Hem zevkle pembe domates yetiştirin, hem de bu türün korunmasına, genleriyle oynanmamasına siz de bireysel olarak destek olun.
  www.pembedomates.org adresinden üyelik için başvuru yapabilirsiniz, bekleriz.
  Hatta benim sayfamda sağ üst köşede pembe domates ağı ortak web günlüğü var, oradan üyelerin pembe domates serüvenlerini görebilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 3. Bizim ona ettiğizi döndü o yapıyor bize. Şimdi artık telafi zamanı bence. Yeni bir film giriyor vizyona, Aptallık Çağı. Hala gerçekleri göremeyen , yanlışından dönmeyen, ekolojik dengeyle oynamaya devam eden bizim yaşadığımız çağın adı Aptallık çağı.
  Sevgiyle

  YanıtlayınSil
 4. Sevgili Lale,
  O aptallar çağını her gün televizyonlarda izliyoruz. ana haber bültenleri o aptallardan geçilmiyor zaten. Karar verici konumunda olanlarda ya saksağan kadar beyin yok ya da çok akıllılar ama benden sonrası tufan ben cebimi ne kadar doldurdum ona bakarım diyor tamamı.
  İlk sel felaketinde onlar kalsın suyun içinde diyeceğim de olmayacak dua olacak zira minareyi çalan takımı bunlar, kılıfını çoktan hazır etmişlerdir :(

  YanıtlayınSil